Urodzony w 1915 roku w Wiedniu, krwawy, stalinowski sędzia wojskowy.
Pochodził z rodziny adwokata Leona i Pauliny. Członek Związku Niezależnej Młodzieży Socjalistycznej. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego (1937). Do wybuchu wojny aplikował w kancelarii swojego ojca. W 1940 roku wywieziony w głąb ZSRS, gdzie pracował fizycznie. W czerwcu 1943 roku zmobilizowany do LWP. W latach 1944-1945 był członkiem Sądu Polowego 4 Dywizji Piechoty, następnie kierował sądami wojskowymi w Katowicach i Wrocławiu, a w latach 1948-1952 pełnił jedną z kluczowych funkcji szefa Wojskowego Sądu Rejonowego w Warszawie.
14 października 1950 roku przed stołecznym WSR Warecki skazał na karę śmierci członków IV Zarządu Głównego Zrzeszenia WiN (powojennej kontynuatorki AK): Łukasza Cieplińskiego, Adama Lazarowicza, Mieczysława Kawalca, Józefa Rzepkę, Franciszka Błażeja, Józefa Batorego i Karola Chmiela.
W raporcie Komisji Mazura czytamy: „Warecki jako szef Wojskowego Sądu Rejonowego odznaczał się bezwzględnością w wykonywaniu wszelkich niepraworządnych wytycznych NSW i ZSW, w Najwyższym Sądzie Wojskowym zaś na stanowisku szefa Oddziału Inspekcji wywierał ujemny wpływ na orzecznictwo sądowe”.
Rozkazem z dnia 28 listopada 1956 roku przeniesiony do rezerwy. Po wojnie adwokat w Warszawie. Zmarł w 1986 roku. „Życie Warszawy” w nekrologu napisało: „…odszedł płk A. Warecki, prawy, ofiarny i skromny…”.
Stanisław Płużański
zobacz też: Łukasz Ciepliński